Зараз я розповім вам про термоси, а точніше про те, як мені довелося вибирати варіант для походу. Я завжди думав, що це буде легко: п'ять-десять хвилин і все. Але все так сталося як гадалося. Виявилося, що є велика кількість критеріїв, які обов'язково потрібно вивчити перед покупкою. Наприклад, матеріал колби, наявність “правильного” вакууму та тип внутрішньої кришки. Більш того, розмір та зовнішній вигляд виробу також повинні бути відповідними. Через це вибирати термос мені довелося не кілька хвилин, а два дні. Тому, щоб заощадити вам час і нерви, я підготував вичавки корисної інформації про те, як швидко вибрати термос для походу.
Що потрібно знати про термоси?
Коли довго йдеш степом, заходиш далеко в ліс або піднімаєшся на вершину гори, можеш відчувати холодне повітря та вітер. Які дуже хочуть змусити тебе почати тремтіти і стукати зубами, а можливо навіть захворіти. Таке може бути й улітку. Тому, щоб якось зігрітися, мандрівники беруть із собою в похід термос із гаряченьким чаєм чи кавою. А іноді навіть гарячим супом, якщо дозволяють розміри колби та гирла.
Термос – це виріб, який зберігає температуру харчових продуктів за допомогою спеціальної конструкції. Зазичай використовуються подвійні стінки, між якими знаходиться вакуум, за рахунок якого мінімізуються втрати тепла. Також сучасні виробники встановлюють туди внутрішні кришки з невеликим отвором. Бо, по-перше, ними зручно користуватися, коли наливаєш напої, а по-друге, дуже мало холодного повітря може потрапити усередину такої колби.
Які є види термосів?
За сферою використання:
- Для роботи чи навчання. Гарний варіант для одинака. Вони мають бути легкими, тому що їх використовують майже щодня. Об'єм колби до половини літра: цього достатньо для однієї людини. При цьому ризик упустити їх мінімальний, тому немає потреби у високій міцності виробу. У деяких термосах навіть може застосовуватися не металева, а скляна колба.
- Для походів. Використовуються як одним, так і декількома людьми через об’єм близько одного літра. Вироби характеризуються як компактністю, так і місткістю. Тому що є значна необхідність максимально знижувати вагу похідного рюкзака, а також носити велику кількість напоїв або їжі. Колба обов'язково має бути металевою.
- Універсальні. Підійдуть для різних цілей, можуть використовуватися одним чи кількома людьми. Вага виробу середня, є металева колба, а її об'єм від 0,5 до 0,8 літра.
Як вибрати термос, щоб похід пройшов вдало?
Вибір термоса для походу закінчиться вдалою покупкою, якщо зважати на наступні моменти:
Розмір виробу. Важливо враховувати те, який об'єм у колби, які розміри стінок та на відстань між ними. Підбирайте термос під ваші цілі. Бажаєте пити мало і рідко? Вибирайте легкий варіант з об'ємом до половини літра. Питимете багато? Беріть великий виріб з об'ємом від літра.
Матеріал колби. Відмовтеся від термосів зі скляною колбою, оскільки вона може легко розбитися. Вибирайте металеві варіанти, тому що вони не лише дуже міцні, а й добре утримують тепло.
Внутрішня кришка. Гвинтова заглушка довго служить, та й в такому виробі можна заварювати чай або каву, але користуватися термосом стає незручно. Плюс багато холодного повітря потраплятиме всередину при відкручуванні. Але є альтернатива: внутрішня кришка із кнопкою. З нею ви заощадите багато часу, коли наливатимете напої, та й охолоджуватися внутрішній вміст буду набагато менше.
Гирло. Чим ширше, тим більше холодного повітря пройде. Тому вибирайте рішення з вузькою шийкою, якщо це не термос для їжі чи не універсальний варіант.
Різновид покриття та колір. Потрібно визначитися між довговічним, але стриманим на вигляд полірованим нержавіючим металом і кольоровими глянсовими або матовими поверхнями, деякі з яких ще й приємні на дотик. Тут кожен користується своїми естетичними уподобаннями.
Особливості термосів Zojirushi
Давайте розглянемо термоси, які довели свою якість великою кількістю позитивних відгуків людей у всьому світі. Я маю на увазі продукцію японської компанії Zojirushi. Яку покупці полюбили за наступні особливості:
- Відстань між стінками. Чим вона менше, тим компактнішим буде термос. Zojirushi може похвалитися значенням лише в 1 мм. Тому такий виріб легко поміститься у рюкзак.
- Покриття колби. Містить тефлон (Non-Stick Coating), тому смаки, запахи та наліт не закріплюватимуться на стінках колби. До того ж не буде присмаку металу у напоях та їжі.
- Внутрішня кришка. Використовується система з вузьким отвором, тому температура їжі, гарячих або холодних напоїв довше залишатиметься на одному рівні. Ще й при нахилі термоса струмінь буде рівним і не буде ніяких бризок - так ви випадково не обпечете собі руки. А все через сучасну і продуману конструкцію внутрішньої кришки.
- Температура. Гарячі напої та їжа залишаться такими приблизно один день, а потім ще довго будуть теплими. Холодне ж залишиться таким трохи менше.
- Матеріали. У стінках застосовується полегшена нержавіюча сталь — ви економитимете велику кількість сил у поході. А у верхній частині виробу використовується приємний на дотик пластик, який до того ж не містить шкідливого бісфенолу. Тож ви не отруюватимете організм, коли будете використовувати продукцію Zojirushi.
Тож можна вже починати обирати?
Прочитавши цей текст ви дізналися достатньо, щоб починати вибирати собі відповідний термос для походу. Хочу лише додати, що кращім місцем для покупки буде офіційний магазин. А все через те, що там вам видають оригінальну гарантію на товар і пропонують тільки якісну продукцію.
Источник: https://zojirushi.ua/blog/yak-vybraty-termos-dlya-pokhodu/